Na této stránce naleznete nejčastěji pokládané otázky spolu s odpověďmi. Chcete-li nám nějakou otázku položit, prosím, podívejte se, zda již není zodpovězena níže. Pokud ne, můžete nám otázky klást na email info@fixynavlasy.cz.

Co jsou fixy na vlasy ?
Fixy na vlasy z našeho eshopu jsou originální barvy voskového typu, které slouží k dočasné změně barvy vlasů. Jsou proto ideální na festivaly, na párty, na školní akce, na tábory, na zábavné holčičí odpoledne či např. k doladění outfitu. K experimentování s barvou vlasů jsou fixy ideální - vydrží na vlasech 1-3 umytí a tím, že se barva z fix do vlasů nezažírá jako u permanentních barev, naše fixy vlasy neničí. Na vlasy se nanášejí snadno a dobře kryjí jak světlé tak tmavé vlasy, barvené i nebarvené. Barvy jsou zdravotně nezávadné a nezpůsobují kožní alergické reakce. Na rozdíl od klasických fix na psaní anebo voskovek obsahují naše fixy na vlasy přidané minerály, které vlasy chrání před poškozením. Barvy se smývají snadno běžným šamponem.
Jaká je konzistence fix na vlasy?
Barvy vypadají jako fixy či voskovky používané na papír, jednotlivé barevné odstíny jsou balené samostatně. Délka jedné barevné náplně fixy je 45 mm, celá délka fixy je pak 115 mm.
Jak dlouho barva na vlasech vydrží?
Barva fix vydrží v závislosti na typu vlasů 1 - 3 umytí. Fixy se smývají běžným šamponem. V ojedinělých případech (u nejsvětlejších blond vlasů) může barva ve velmi světlém odstínu vydržet na vlasech i vícero umytí, v takovém případě doporučujeme ošetřit vlasy šamponem obsahující heřmánek. Ten vrátí vlasům přirozený blond odstín.
Nezničí mi fixy vlasy?
Fixy na vlasy, na rozdíl od chemických barev, jsou absolutně bezpečné a vlasy neničí žádnými chemickými látkami. Můžete se tak přebarvovat jak často budete chtít či kdykoli budete mít chuť na nové já 🙂 Barvy jsou voskového typu a navíc obsahují vyživující minerály (na rozdíl od klasických fix nebo voskovek používaných na papír).
Mohu barvy použít i na tmavé vlasy?
Ano, samozřejmě. Tmavé vlasy se barví úplně stejně jako vlasy světlé. Jen s tím rozdílem, že žlutá nebo oranžová nebudou na tmavých vlasech příliš vidět. Zato fialová, zelená, modrá nebo růžová fungují přímo parádně 🙂
Jaké jsou výhody fix na vlasy?
Pamatujete, jak jste si na barvení křídami museli brát starý ručník přes ramena, rukavice a dávat pozor, aby Vám křída nenapřášila na tričko? Tak tyhle trampoty jsou s fixami na vlasy definitivně pryč. Totiž – pro barvení fixami potřebujete akorát fixu a vlasy. Oproti křídám na vlasy mají fixy jemnou voskovou texturu, a tím pádem jejich barva na vlasy krásně přilne. Další ohromnou výhodou je to, že se nedrolí jako křídy. Fixy nemusíte navíc ani zažehlovat žehličkou na vlasy nebo lakovat lakem. Fixy krásně drží a vytváří opravdu nádherné barevné výsledky. Dále je můžete používat na suché i mokré vlasy. A dalším velkým plusem je, že pokud si budete fixami barvit třeba jen pramínky nebo ombré, vydrží Vám dlouho. Navíc je budete moct použít třeba i po půl roce, protože mají víčko a neysychají a ani se nekazí jako běžné permanentní barvy.
Jaké jsou naopak jejich nevýhody?
Svojí dokonale snadnou aplikací je barvení fixami trochu návykové 🙂 a proto se Vám může fixa spotřebovat celkem rychle - jedna fixa vystačí na nabarvení cca 2/3 vlasů střizených do mikáda.
Jaká je spotřeba fix při barvení?
Jedna fixa vystačí na nabarvení cca 2/3 vlasů střizených do mikáda. Pokud si však budete barvit jen pramínky nebo ombré, fixy Vám vydrží dlouho, navíc je můžete použít třeba i po půl roce, protože mají víčko a neysychají ani se nekazí jako běžné permanentní barvy.
Pro koho fixy nejsou vhodné?
Pokud máte extrémně suché či zničené vlasy, fixy Vám nedoporučujeme. To je stejné jako u permanentních barev.
Co když zmoknu? Nesmyje se mi barva?
Fixy jsou barvy voskového typu a drží na vlasech daleko lépe než křídy na vlasy. A pokud Vás nestihne přímo průtrž mračen, jemný deštík s barevnými vlasy přežijete.
Na jakou akci se vlasy obarvené fixou nehodí?
Tím, že barva vydrží na vlasech pár umytí, určitě není vhodné nabarvit si vlasy a potom se jít koupat a dovádět celý den v bazénu či v moři. To je však určitě více než zřejmé.
Mohu nabarvit svého psa nebo kočku?
Ano, protože jsou fixy chemicky nezávadné, nevadí ani domácím mazlíčkům. Dejte však pozor, zvířátka našim módním zálibám nerozumí a barvu by si mohla z míst, kam na sobě dosáhnou, slízat. A k jídlu fixy opravdu nejsou.
Jaké jsou ceny za doručení?
Poštovné a balné vychází na 80 Kč, o které se navyšuje cena fix. Tato cena platí jak pro způsob doručení tzv. osobním odběrem, tak pro doručení poštou při platbě předem. Na dobírku Vám balíček můžeme také doručit, za tuto službu si však Česká pošta účtuje poplatek ještě o 40 Kč více, celkem je tedy doručení na dobírku za 120 Kč. Sledujte náš Facebook, případně se zaregistrujte do Newsletteru (vpravo dole na stránce) a můžete natrefit na akci s poštovným zdarma 🙂
Musím si barvy předem objednat, i když si je chci vyzvednout osobně?
Ano, i když si chcete balíček vyzvednout osobně, je třeba provést objednávku a vyčkat na výzvu k vyzvednutí.
Jak mohu zaplatit za objednávku fix na vlasy?
Zaplatit můžete předem platbnou na účet, nechat si poslat zásilku Českou poštou na dobírku (za příplatek) anebo využít služby osobního odběru, kdy zaplatíte zboží až při předání na pobočce.
Jak dlouho trvá doručení barev?
Většina zásilek je doručena do dvou dnů od objednání či zaplacení, podle zvolené metody odběru. Některé zásilky jsou doručovány hned další den po objednání. Občas se stane, že doručení trvá o den či dva déle, než jsme zvyklí, avšak jsou to naštěstí jen vyjímky 🙂 
Jak bezpečné je objednání přes eshop? Jak chráníte má osobní data?
Objednání přes náš eshop je bezpečné. Ukládáme jen osobní údaje, které nezbytně potřebujeme pro vybavení objednávky a vešekeré údaje jsou zabezpečeny šifrováním. Vlastníme zabezpečený SSL certifikát díky kterému je nákup na našem eshopu superbezpečný 🙂
Co se přesně stane po objednání barev?
Pokud jste zvolili platbu předem, čekáme než nám banka oznámí připsání částky za objednávku. Poté ihned ten samý den zásilku posíláme Českou poštou. Zpravidla bývá většina zásilek doručena druhý den, vyjímečně se stává, že doručení trvá o den déle. Pokud jste zvolili osobní odběr, většinou ještě ten samý den odesíláme zásilky na Vámi vybranou pobočku. Většinou trvá jeden až dva dny, než Vás pobočka vyzve k vyzvednutí balíčku.
Dostanu od vás fakturu?
Fakturu Vám zašleme emailem s potvrzením o odeslání objednávky. Pokud by k Vám nedorazila, ozvěte se a pošleme Vám ji znovu.