Tipy na barvení barevnými fixami na vlasy

Pamatujete, jak jste si na barvení křídami museli brát starý ručník přes ramena, rukavice a dávat pozor, aby Vám křída nenaprášila na tričko? Tak tyhle trampoty jsou s fixami na vlasy definitivně pryč. Totiž – pro barvení fixami potřebujete akorát fixu a vlasy. Oproti křídám na vlasy mají fixy jemnou voskovou texturu, a tím pádem jejich barva na vlasy krásně přilne.

Fixu můžete aplikovat jak na suché, tak mokré vlasy. Pokud ji nanášíte na suché vlasy, je dobré pak nabarvené pramínky rozčesat vlhkým hřebenem, aby se vlasy k sobě nepřilepily – fixy na vlasy mají totiž jemnou voskovou texturu, díky tomu jsou barvy krásně živé, nepráší a ani nepotřebují zafixovat lakem.

Vlasy nejlépe nabarvíte fixou tehdy, pokud ji budete držet kolmo k vlasům a budete je barvit seshora dolů. Raději nebarvěte vlasy tahy sem-tam, barvěte jedním směrem, ať se Vám vlasy nezacuchají.

Pokud chcete sytější barevný výsledek (př. nechcete jen růžové pramínky, ale opravdu toužíte po červených), prokládejte barvení vždy rozčesáním vlhkým hřebenem. Po oddělení vlasů můžete nanášet další vrstvu barvy.

“Největší výhodou fix na vlasy je, že se nedrolí jako křídy. Nemusím je navíc ani zažehlovat žehličkou na vlasy nebo lakovat lakem. Fixy krásně drží a vytváří opravdu nádherné barevné výsledky.”
(Lenka H.)

Technika barvení bude asi nejvíce záležet na Vás – někdo barví vlasy tak, že pramínek stočí na prstě a barví vlasy kolem dokola. Někdo (př. při barvení ombré) vlasy barví nejprve z “vnější” strany, a teprve poté prameny vlasů převrátí a barví také z vnitřní strany – od ucha.

Občas zákazníky překvapí, že barva fixek vlasy lehce slepuje. To je ale úplně přirozené – permanentní barvu také musíte smýt. Fixy však ne – stačí pouze přejet vlhkým hřebenem nabarvené pramínky, aby se vlasy od sebe oddělily. No a pak můžete vesele nanášet další vrstvu.

Vemte si fixu do tašky nebo do kabelky a nabarvěte si pramínek vlasů během cestování do školy nebo do práce. Barvení fixami je takhle dokonale snadné. A proto taky trochu návykové 🙂

Fixy vydrží na vlasech 1 – 3 umytí. Na velmi světlých vlasech může barva vydržet i déle než tři umytí anebo může zanechat lehký nádech – řešením je běžný šampon s heřmánkem, který vrátí vlasům Váš původní odstín.

Jednotlivé odstíny můžete na vlasech kombinovat a dokonce překrývat podle libosti. Vytvořte si své vlastní odstíny, k dispozici máte 6 různých odstínů. Ze žluté, růžové, modré a fialové můžete udělat tu nejbarevnější duhu. Jen to vyzkoušejte a po jednom až třech umytí můžete vytvořit další kombinace.

I když se fixy z vlasů nedrolí, doporučujeme dát ručník přes polštář, až půjdete s barevnými vlásky spát. Přece jen – je to barva, která se z vlasů neoplachuje jako klasická permanentní barva a i když se nám to při zátěžových testech nestalo, na bílé povlečení by se fixa mohla obtisknout.

Fixy na vlasech nabízíme v 6 odstínech – žlutá, oranžová, růžová, modrá, zelená a fialová. Přirozeně budou nejlepší barevné výsledky viditelné na světlejších vlasech, avšak ani tmavovlásky zoufat nemusí – kromě žluté a oranžové jdou ostatní odstíny vidět na vlasech velmi dobře 🙂

Pro opravdu syté barevné výsledky opakujte barvení vlasů několikrát. Vždy však vlasy lehce projeďte vlhkým hřebenem, který od sebe vlasy oddělí a Vy tak můžete dále a dále nanášet silnější vrstvu barvy. Báječně na vlasech vypadá barevná duha z růžovo-modro-fialové kombinace, anebo žluto-červeno-zelené.

Jak barvit tmavé a černé vlasy?

Úplně stejně jako vlasy světlé. Jen s tím rozdílem, že žlutá nebo oranžová nebudou na tmavých vlasech příliš vidět. Zato fialová, zelená, modrá nebo růžová fungují přímo parádně 🙂